Terapie poruch rovnováhy

  • Terapie je určená pro pacienty s poruchami rovnováhy v důsledku poškození mozku. Využívaná je také u pacientů s ortopedickými problémy, bolestmi zad, diabetickou neuropatií a u geriatrických pacientů. Při terapii je využíván zdravotnický prostředek Homebalance MA, který budete mít zapůjčený po celou dobu jejího trvání. Přístroj se skládá z tabletu a plošiny, která je podobná běžné osobní váze. Při cvičení je pacientovi zobrazena na tabletu herní terapeutická scéna, kterou pacient ovládá změnami polohy svého těžiště. Systém je velmi jednoduchý na ovládání, takže může pacient cvičit bez účasti terapeuta. Cvičení je možné provádět ve stoje nebo vsedě na plošině.

Doporučení:

Cvičte v klidném, tichém prostředí bez rušivých elementů. Na cvičení si vyčleňte dostatečný prostor. Obvyklá délka terapie je 20 minut denně po dobu 4-6 týdnů. V roce 2020 je možné získat tuto terapii v rámci výzkumné studie komplexní distanční péče na 1. LF UK a v RU Kladruby zdarma

Cíl terapie:

Zlepšení rovnováhy, získání jistoty při vykonávání aktivit běžného denního života, zlepšení koordinace pohybu, monitoring stavu pacienta pomocí záznamu výsledků terapií, prevence pádů.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o Vaši zpětnou vazbu. Psát můžete na komentar@rehabilitace.cz